Léto u vody

Když toužíte po krásném pobytu vedle pohodvé vodní plochy, nemusíte jezdit daleko k moři. Vždyť je tady Maďarsko, která vám nabízí nejen úžasný a nepřekonatelný Balaton, ale i romantické jezero Velencei nebo ráj pro milovníky přírody, jezero Tisza! Objevte s námi vodní radovánky na maďarských letoviscích!

Léto a Balaton jsou dva neoddělitelné pojmy. Ať se jedná jen o teplý letní den, o víkend plný párty, nebo o týdenní dovolenou s rodinou, k Balatonu se vyplatí vyrazit vždycky!

V první řadě očekává hosty toužící po relaxaci řada pláží. Většina z nich však nabízí víc než jen koupání. Najdete tu kvalitní zábavu, pobřeží typu lido, dětské programy, sportovní vyžití a extrémní dobrodružství. Na dvou místech dokonce otevřely své brány i vodní dobrodružné parky. Elektrickou dráhu na vodní lyžování můžete vyzkoušet v městech Siófok, Vonyarcvashegy a Balatonfüred.

Vodní zážitky si užijete nejen na jezeře, ale také v aquaparku v Balatonfüred, v zážitkových lázních na koupalištích v Balatonboglár, Balatonlelle, Balatonszemes a Balatonfüred, v zážitkovém bazénu ve tvaru Balatonu na městském koupališti v Keszthely a navíc na řadě dalších pláží, kde se nachází tobogány a jiné vodní hry.

Region Balaton je rájem pro rodiny s malými dětmi. Na mnoha místech – jako třeba v obcích Balatonfűzfő, Alsóörs, Csopak, Balatonfüred, Balatonakali, Zánka, Gyenesdiás, Vonyarcvashegy, Keszthely, Balatonberény, Balatonfenyves, Balatonlelle a Balatonszemes jsou k dispozici pláže ideální pro malé děti. Na jižním břehu v Zamárdi a v Balatonföldvár čeká v letní sezóně na děti řada animačních a jiných zábavných programů. V Csopak a Gyenesdiás se pláže zaměřují přímo na rodiny s dětmi. Na mnoha plážích jsou vytvořeny písčité úseky pro děti, takové najdete např. v Balatonfüred, v Zánka, v Balatonfenyves, ve Fonyód, v Keszthely nebo v Alsóörs.


Chcete vědět, co je u nás nového?